Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Blamáž (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Neskúsené mužstvo ?

...ako to?....to doteraz hrávali len doma na rybníku ? Nezaoberám sa tým nejako, takže neviem, koľkí z nich, aj z tzv mladých, hrajú v náročných zahraničných ligách.....Jednoducho, tie výsledky odrážajú reailtu.....a to ich teraz má fanúšik utešovať, že sa nič nestalo ?.....Mne osobne to žily netrhá......Hokej, Eurovizia, Sierra-Leone hľadá talent hollywoodske hviezdy a slovenské celeb(v)rity(i)................všetko je to na odpútanie pozornosti od reality.......rozdeľuj a panuj.......chlieb a hry.....a keď nie chlieb,tak viac hier.....chlapi sa vynadávajú pri pive nad hokejom a na ten deň zabudnú na pod-európske platy a nad-europske úroky na hypotékach......a teraz mi vynadajte, uľaví sa vám :-)
 
Hodnoť

Keď sa vrátili

bez úspechu z prvých majstrovstiev sveta v "A" skupine, tak sa na nich zo strany novinárov a fanúšikov spustila nepekná sprcha kritiky. Preto mnohí odmietli reprezentovať. Keby nie partie z Petrohradu, tak neviem či by slovenský fanúšik niekedy zažil to, čo zažil.
A prehra s Francúzskom. Neteší, ale nič nemožné. Konkurencia je stále väčšia a vo väčšine štátov je práca s mládežou na podstatne vyššej úrovni, ako u nás.
Ružové okuliare dole, Slovenský fanúšik!
 

 

S tou Slovenskou realitou máš pravdu a celkom reálne to povedal aj Vůjtek, ideme hrať o záchranu. Autorovi odkazujem na margo "jednej pokazenej tretiny", že to je v podstate už minimálne tretia pokazená tretina, v každom zápase jedna (alebo viac?). Mňa na týchto hokejových prenosoch dostatočne frustrovali reklamné pauzy počas priebehu zápasu, teraz sú to aj naši hokejisti. No nič, aspoň sa budem venovať viac práci.
 
Hodnoť

reakcia

Nedá mi to nereagovať...kedže sa venujem športovej žurnalistike rád by som do vstúpil do debaty...výkony počas prvých dvoch zápasov boli skvelé, zápas s galtským kohútom však bola totálna fraška - kritika je na mieste a priaznivec má právo na to, aby bol znechutený a nahnevaný a reagoval tak ako reaguje, teda nadáva na nezodpovedné výkony niektorých jedincov, pretože hráči, ktorí nás reprezentujú prešli výberom - a mali by to byť tí najlepší z najlepších, po druhé hokej je ich zamestnanie a za to berú veľké prachy, repre je pre mnohých asi len zábavka a to, že oni si dovolia proti Francúzsku vypustiť poslednú tretinu je obrovskou chybou a za to oprávnene ponesú vlnu kritiky a človek by nemal robiť žiadne ústupky, vždy sa oháňame tvrdeniami typu: na Slovensku je počas MS 4 milióny trénerov alebo ľudia fandia len keď sa nám darí, šport je o úspechu! aj na Tour de France si pamätáme len víťazov a nie iné veľkolepé športové výkony...nehnevaj sa, ale mňa hnevá pozerať sa každým rokom na to, s akou chuťou ideme na MS a počas nich vyhoríme, a chlapci majú úsmev od ucha k uchu, pretože sme sa predsa udržali medzi elitou a o rok to snáď skúsime, motyka raz vystrelí...tak by to nemalo byť! hanba číslo jedna - odmietnutie viac ako 20 pozvánok do repre pre rozličné dôvody, hanba číslo 2: hokej sa nehrá len srdcom, nech sa na to neodvolávajú každým rokom
 
Hodnoť

 

To musi byt strasne pre ludi, ktorych jedinym uspechom v zivote je ak vyhra tym naroda ktorehoclenom nahodou su aj oni. Inak je to super lebo tento rok nestretnem skupinky obmedzencov ziapajucich : "SLOVENSKOO"
 
Hodnoť

 

Kdyby měl člověk dostatečnou sebeúctu, nevlkádal by naděje božského obrazu národa do hokejistů... jako kdyby však byla prohra hokejistů jen potvrzením prohry nejednoho člověka a naopak. To je smutné a na zamyšlení... To samé se děje, žal, všude na světě. Tak jsme utýraní, že vzhlížíme k fiktivnímu mezinárodnímu boji, chceme vidět ve slovenských, potažmo českých hokejistech ten krásný obraz nás samých, respektivě národa. Když přichází potvrzení (umě vystavěné), že hokejisté kopírují naši vlastní nemohoucnost, vyvolává to neskutečný odpor. Odpor jako by k vlastnímu zrcadlu...

Ano, hokejisté, reprezentují svoji zemi, ale nejsou Slovenskem ani Českem. Dívat se na to takto, spousta lidí by možná ocenila podstatu - hokej jako hru samu.
 
Hodnoť

Strach z víťazstva...

Nuž, niekde v povetrí či v našom podvedomí drieme negatívna sila, ktorá nás tesne pred dosiahnutím úspechu opantá a spôsobí deštrukciu a úplný krach.

Najvypuklejšie to možno vidieť u športovcov či politikov, teda mediálne známych ľudí, ale týka sa to všetkých nás.

Nuž, čo s tým?
Receptom k dosiahnutiu úspechu by mohlo byť sústredenie sa na to čo robíme, v tomto prípade hrať hokej, a nenechať sa vtiahnuť do myslenia o víťazstve či porážke, jednoducho sa venovať tomu čo najlepšie viem a mať pritom z toho radosť.
A to prajem i hokejistom národného tímu Slovenska, ako aj všetkým nám!
P.S.: Radosť Pánova je našou silou...
 


Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku 199
 2. Mária Vrška: Boh nie je dedko na nebi 46
 3. Věra Tepličková: Do zamestnania sa na Slovensku chodí každý deň, pán Poirot 40
 4. Július Kovács: Boli doby, keď sa Štefunko a Truban videli premiérmi, našťastie záložný Smer prehral. 35
 5. Jozef Ivan: Nedávno to konštatoval aj Róbert Fico alebo Pančované osobnosti 34
 6. Jozef Sitko: Keď kriminálnik Majský pohorel 27
 7. Karol Turza: Spomienky na VK (Vojenskú katedru) SVŠT – Strojníckej fakulty v rokoch 1985-87, II. časť 21
 8. Vladimír Krátky: Nad Bratislavou sa blýska, hromy divo bijú ! 20
 9. Vladimír Krátky: Sulík odvolal riaditeľku SOI . Konečne . 20
 10. Dušan Caja: Kronika rím.-kat. ľudovej školy v Cíferi (3): Školský rok 1942/1943 15

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Nad Bratislavou sa blýska, hromy divo bijú !
 2. Kristína Jakubičková: Ako prekonať samu seba alebo beh na Pajštún
 3. Dominik Parajka: Prekvapil ma! Nový Hyundai i10 test
 4. Július Kovács: Boli doby, keď sa Štefunko a Truban videli premiérmi, našťastie záložný Smer prehral.
 5. Filip Colombo: Fico a jeho Belemnofóbia.
 6. Štefan Vidlár: Kotel
 7. Gabo Németh: Svet poézie - Svet slova
 8. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku
 9. Štefan Vidlár: Pandémija blbosci
 10. Olívia Lacenová: Striebro sa konečne prebralo z letargie


Už ste čítali?